هشدار دادن روسیه پوتین شایعات آزادی بیان

هشدار دادن: روسیه پوتین شایعات آزادی بیان اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی احتمال پیدایش حیات در مریخ 100 میلیون سال قبل‌تر از زمین

20 میلیون سال بعد از تولد خورشید، مریخ ساختار سیاره‌ای خود را تشکیل داده بود و این به آن معنا است که مریخ پیش‌تر از زمین امکان حیات داشته است.

احتمال پیدایش حیات در مریخ 100 میلیون سال قبل‌تر از زمین

احتمال پیدایش حیات در مریخ 100 میلیون سال قبل تر از زمین

عبارات مهم : تبدیل

20 میلیون سال بعد از تولد خورشید، مریخ ساختار سیاره ای خود را تشکیل داده بود و این به آن معنا است که مریخ پیش تر از زمین امکان حیات داشته است.

به گزارش ایسنا ، یک مطالعه تازه نشان می دهد که سیاره سرخ حدود 4.547 میلیارد سال پیش یا تقریبا 100 میلیون سال پیش از زمین، امکان حیات داشته است.

مرحله نهایی پیش از تشکیل هر سیاره “زمین سان”(terrestrial) که بتواند به سیارات واقعی تبدیل شود، سخت شدن پوسته خارجی هست. این فرایند ابتدا مشمول بر انباشته شدن ذرات ناشی از “قرص های پیش ستاره ای” می شود. سپس ذرات انباشته شده است به مواد مذاب تبدیل می شوند و بعد از آن تبدیل به یک اقیانوس گرم ماگمایی می شوند. همانطور که این ماگما سرد و کریستالی می شود، سفت و محکم شده است و در نهایت پیش از تبدیل شدن به “پوسته سیاره ای” (planet’s crust) به یک هسته فلزی تبدیل می شود.

قبلا تصور می شد که مراحل ایجاد تمام سیارات زمین سان 30 تا 100 میلیون سال طول می کشد ولی در حال حاضر، یک مطالعه تازه نشان داده است که پوسته مریخ در مقایسه با دیگر سیارات سریع تر تشکیل شده است هست. این اطلاعات تازه می تواند تمام جدول زمانی مراحل اولیه تشکیل سیاره سرخ را عوض کردن دهد.

این یافته ها مشخص کرده اند که اندازه مریخ تقریبا در کمتر از 100 میلیون سال بعد از تشکیل نخستین جامدات در قرص های پیش ستاره ای در اطراف خورشید ثابت مانده هست. شکل گیری این جامدات اولیه که غنی از کلسیم و آلومینیوم هستند، حدود 4 میلیون 567 هزار سال طول کشیده است.

حدود 20 میلیون سال بعد از تشکیل نخستین جامدات در اطراف خورشید، مریخ بخاطر تولید ماگما که به سطح آن افزایش کرده بودند تقریبا ذوب شد. حدود 70 میلیون سال بعد، این ماگماهای مذاب محکم شدند و به پوسته سیاره ای تبدیل شدند.

این مطالعه به رهبری “لارا بوویر ” (Laura Bouvier) از “دانشگاه کُپنهاگ” انجام شد. دانشمندان، جهت رسیدن به محاسبات تازه خود از تشکیل اولیه مریخ، “زرگون های” (zircons) استخراج شده است از یک شهاب سنگ به نام “Black Beauty ” را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند.

زرگون با فرمول شیمیایی Zr[SiO4] از مجموعه کانی هاست و لومینسانس سبز جواهری – نارنجی و قرمز تیره تا قرمز جواهری دارد.

محققان دریافتند ماگما ذوب شده است مریخ در مراحل اولیه حاوی زرگون بوده هست. از این رو، با در اختیار داشتن این زرگون ها، دانشمندان توانستند با انجام محاسبات یک جدول زمانی اصلاح شده است از تشکیل پوسته واقعی مریخ ایجاد کنند.

احتمال پیدایش حیات در مریخ 100 میلیون سال قبل‌تر از زمین

واژه های کلیدی: تبدیل | سیاره | میلیون | 100 میلیون | پوسته خارجی | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs